آخرین اخبار

» » نماینده مردم آزادشهر و رامیان:هیچ تناسبی میان طرح نوشت‌افزار دانش‌آموزان با فرهنگ ایرانی نیست

  

  نماینده مردم آزادشهر و رامیان:هیچ تناسبی میان طرح نوشت‌افزار دانش‌آموزان با فرهنگ ایرانی نیست

  نماینده مردم آزادشهر و رامیان:هیچ تناسبی میان طرح نوشت‌افزار دانش‌آموزان با فرهنگ ایرانی نیست

  نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی معتقد است امروزه نوشت‌افزارهای قاچاق سهم عمده‌ای از بازار را دربرگرفته است لذا نیاز جدی در حوزه ساماندهی، حمایت و نظارت بر روند تولید نوشت‌افزارهای تولید داخل وجود دارد.

   

  به گزارش نیمروز گلستان , علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه متأسفانه امروزه نوشت‌افزارهای قاچاق سهم عمده‌ای از بازار را دربرگرفته و این موضوع زمینه بروز آسیب‌های فرهنگی را فراهم می‌کند، گفت: توزیع دفاتری که جلد آنها طرح‌های بیگانه روی آنها نقش بسته، به تضعیف فرهنگ جامعه دامن می‌زند.

   

  نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردکنندگان محصولات فرهنگی از جمله نوشت‌افزارها نباید تنها به جنبه تجاری و سود مالی این عرصه توجه کنند، اظهار کرد: کودکان و نوجوانان این سرزمین به دلیل شرایط سنی خاص به دنبال الگو هستند و نقش شخصیت‌های غربی بر روی نوشت‌افزارها به انتخاب الگوها کمک می‌کند و در این در حالیست که هیچ تناسبی میان فرهنگ ایرانیان با فرهنگ غربی نیست.

   

  وی با تأکید بر اینکه کودکان امروزی به دلیل ضعف در اطلاع رسانی و عدم تولید انبوه نوشت‌افزار با تصاویر اسطوره‌های ایرانی، کمتر از شخصیت افراد صاحب‌نام و الگو مطلع هستند، ادامه داد: متاسفانه سهم تولیدکنندگان داخلی نوشت‌افزار نسبت به واردات رسمی و قاچاق این محصولات کم بوده و همین امر آسیب بزرگی برای اقتصاد عرصه نوشت‌افزار است.

   

  ابراهیمی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته اقدام موثری در تولید نوشت‌افزارهای مزین به الگوها و اسطوره‌های ایرانی انجام شد و خوشبختانه طرح‌های ارائه شده با استقبال جامعه روبرو شد، تصریح کرد: متأسفانه به دلیل نبود حمایت همه جانبه، این اقدام فرهنگی نتوانست به طور صحیح رشد یابد و به طور محدود در بازار عرضه شد.

   

  عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نباید از هیچ اقدامی برای حمایت از فرهنگ اصیل ایرانی دریغ کرد، خاطرنشان کرد: امروزه نیاز جدی در حوزه ساماندهی، حمایت و نظارت بر روند تولید نوشت‌افزارهای ایرانی وجود دارد و دستگاه‌های مربوطه باید در این زمینه اقدام موثری انجام دهند.

   

   

  پایان پیام/

   

  ارسال این مطلب به دوستان
  انتخاب محتوای ارسالی: عنوان مطلب خلاصه مطلب
  نام شما: آدرس ایمیل:
  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  اطلاعات
  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به روزنامه گلستان نو می باشد. [ طراحی ، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت ]