آخرین اخبار

» » نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس: مسئولان برای متقاضیان راهپیمایی اربعین حسینی(ع)، امنیت و آرامش ایجاد کنند

  

  نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس: مسئولان برای متقاضیان راهپیمایی اربعین حسینی(ع)، امنیت و آرامش ایجاد کنند

  نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس: مسئولان برای متقاضیان راهپیمایی اربعین حسینی(ع)، امنیت و آرامش ایجاد کنند

  نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی مجلس معتقد است ازدیاد خروجی‌ مرزها و افزایش وسایل حمل و نقل جهت انتقال متقاضیان راهپیمایی اربعین حسینی(ع) به سمت مرزها و بازگشت آن، اقدام مهمی است که باید نسبت به سال گذشته کیفیت بیشتری پیدا کند.

   

  به گزارش نیمروز گلستان ؛ علیرضا ابراهیمی با اشاره به نزدیک شدن به زمان صدور ویزا برای متقاضیان راهپیمایی اربعین حسینی(ع)، گفت: عشق و ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در ملت ایران نهفته و درونی شده است لذا باید شرایط برگزاری مراسم اربعین امام حسین (ع) در کشور عراق را برای آنها تسهیل کرد؛ به همین دلیل انتظار می‌رود با افزایش حجم متقاضیان حضور در راهپیمایی اربعین در سال‌های اخیر مسئولان راهکارهای متعددی را برای حفظ امنیت و راحتی سفر بر آن‌ها در نظر بگیرند.

   

  نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش خروجی‌ها و وسایل حمل و نقل جهت انتقال زائرین از شهرهای‌ خود به سمت مرزها و بازگشت امن و ایمن آنها، اقدام مهمی است که باید نسبت به سال گذشته کیفیت بیشتری پیدا کند.

   

  این نماینده با بیان اینکه حفظ امنیت زائران و جلوگیری از بیمار شدن آن‌ها و رعایت شرایط بهداشتی از موارد قابل تأملی است که باید برای آن فکر و برنامه‌ریزی شود، اضافه کرد: با توجه به گرمای هوا و انبوه جمعیت وزرات بهداشت و درمان باید تمهیداتی به منظور جلوگیری از بیمار شدن زائران در نظر گرفته شود.

   

  ابراهیمی با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی از هیچ فرصتی را برای به شهادت رساندن زائران ایرانی از دست نخواهند داد لذا باید برای حفظ امنیت عاشقان امام حسین(ع) با درایت اندیشه کرد، گفت: مراسم اربعین به عنوان نماد همبستگی و هم‌گرایی امت اسلامی و به خصوص شیعیان قلمداد می‌شود و به نوعی می‌توان این روز را یک تجمع بزرگ میلیونی دانست، لذا به نظر می‌رسد با وجود تدابیری که مسئولان سال گذشته در نظر گرفته اند امسال نیز باید کیفیت ان را بالاتر ببرند.

   

  عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: با توجه به شرایط و وضعیت حاکم بر عراق و حضور تروریست‌ها، نیروهای عراقی و ایرانی با همکاری یکدیگر باید در حفظ امنیت مسیر حرکت زائران تا کربلا تلاش کنند.

   

   

  منبع

  پایان پیام/

   

  ارسال این مطلب به دوستان
  انتخاب محتوای ارسالی: عنوان مطلب خلاصه مطلب
  نام شما: آدرس ایمیل:
  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  اطلاعات
  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به روزنامه گلستان نو می باشد. [ طراحی ، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت ]