آخرین اخبار

» » » رونمایی از سند ازدواج استان گلستان/ اختصاص یک‌میلیارد ریال از سوی حاج محمدشهرکی برای زوج‌های نیازمند

  

  رونمایی از سند ازدواج استان گلستان/ اختصاص یک‌میلیارد ریال از سوی حاج محمدشهرکی برای زوج‌های نیازمند

  رونمایی از سند ازدواج استان گلستان/ اختصاص یک‌میلیارد ریال از سوی حاج محمدشهرکی برای زوج‌های نیازمند

   

  رونمایی از سند ازدواج استان گلستان/کمک یک‌میلیاردی از سوی حاج محمدشهرکی برای زوج‌های نیازمند

  رونمایی از سند ازدواج استان گلستان/ اختصاص یک‌میلیارد ریال از سوی حاج محمدشهرکی برای زوج‌های نیازمند

   

   

  با حضور اعضای مجمع خیرین ازدواج استان گلستان برای نخستین بار از سند ازدواج جوانان رونمایی شد.

  رونمایی از سند ازدواج استان گلستان/ اختصاص یک‌میلیارد از سوی خیر سیستانی برای زوج‌های نیازمند

   

  به گزارش خبرگزاری ها از گرگان، استاندار گلستان ظهر امروز  در نشست با اعضای مجمع خیرین ازدواج استان گلستان گفت:‌ برای تسریع در امر ازدواج، ادارات و نهادهای دولتی مکلف هستند وظایف شان را به موقع و به نحو شایسته ای انجام بدهند.

  هادی حق‌شناس ضمن تمجید از فعالانه حوزه ازدواج اظهار کرد: بخش زیادی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی که امروز در جامعه مشاهده می‌شود به خاطر سست شدن پایه و اساس خانه و خانواده است و سبک و سیاق ازدواج باید از شکل قدیمی و سنتی خارج و براساس نظر جامعه‌شناسان و روانشناسان در یک مسیر منطقی و معقولانه شکل بگیرد تا چالش‌ها و تنش‌های قبل، حین و بعد ازدواج به حداقل برسد و بنیان خانواده ها دوام بیشتری داشته باشد.

  وی با اشاره به ثبت آمار 27 درصدی طلاق در گلستان اضافه کرد: شاید این آمار در قیاس با استان‌هایی که طلاق آنها تا مرز 40 درصد رسیده بهتر باشد ولی ما باید با سیر مسیری هدفمند و توجه بیشتر به مقوله شناخت و مشاوره این آمار رو کاهش بدهیم و مجمع خیرین ازدواج و سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط می‌توانند با ادارات و نهادهای دولتی همکاری بیشتری داشته باشند.

   

  استاندار گلستان تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان و بانک‌های عامل وظایف خودشان در حوزه ازدواج را با جدیت بیشتری انجام بدهند و برای مثال اگر مجموعه دولتی دارایی سالن پذیرایی است می‌تواند با همکاری مجمع خیرین ازدواج از ظرفیت موجود برای برگزاری مراسم ازدواج جوانان بهره بگیرد و بانک‌های عامل موانع موجود بر سر راه جوانان برای دریافت وام و تسهیلات رو رفع کنند تا جوانان دغدغه خرید اسباب، اثاثیه و تهیه مسکن و برگزاری مراسم نداشته باشند.

  استاندار گلستان با اشاره به شرایط اقتصادی استان اذعان داشت: درصد قابل توجهی از جوانان کار مشخصی ندارند و مسئله اشتغال در قوام و پایداری یا از بین رفتن کانون گرم خانواده‌ها موثر است.

   

  * تشکیل مجمع ملی ازدواج با حضور ۳ گلستانی

  حق‌شناس اضافه کرد: خیرین گلستانی همواره در کنار ما بودند و مطمئناً به مقوله ازدواج هم توجه جدی خواهند داشت که البته این تعامل و همکاری باید هدفمند پیش برود.

  قاسمعلی برزمینی مدیر کل ورزش و جوانان گلستان هم در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد ستاد هفته ازدواج گلستان گفت: برگزاری کلاس‌های مشاوره در فضای مجازی، تولید محتوا، تجلیل از خیرین حوزه ازدواج و تهیه جهیزیه برای نوعروسانی که خودشان و همسرشان شرایط مالی مناسبی ندارند بخشی از برنامه‌های این هفته بوده که تا امروز انجام گرفته است.

  رئیس دبیرخانه مجمع خیرین سلامت کشور هم از برگزاری جشنواره ملی ازدواج اقوام ایران‌زمین به میزبانی گلستان برای دومین سال پیاپی خبر داد و گفت: این جشنواره دوازدهم و سیزدهم مردادماه به صورت مجازی و با استفاده از ظرفیت رسانه ملی، فضای مجازی، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری برگزار می‌شود.

   

  * افتتاح خانه‌ای ازدواج، گلستان در بافت قدیمی شهر گرگان (خانه ی امیرلطیفی‌ها)

  محمدعلی محمدی‌نیک اظهار کرد: مجمع خیرین ازدواج در 21 استان کشور تشکیل و مجمع ملی ازدواج هم  با حضور سه گلستانی در کنار هفت نماینده از سایر استان‌ها شکل گرفته است.

  شایان ذکر است: در حاشیه این نشست «قاسم مارزلو» سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان نیز در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گفت: خانه‌ای ازدواج، گلستان در بافت قدیمی شهر گرگان (خانه ی امیرلطیفی‌ها) افتتاح شد و زوجین جوان و خانواده‌های‌شان با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری در یک جمع حداقلی آغاز زندگی مشترک‌شان را در این این ایام فرخنده و مبارک جشن می‌گیرند.

  خاطرنشان می‌شود در پایان این نشست با حضور استاندار گلستان از سند ازدواج جوانان رونمایی شد و از طرف حاج محمد شهرکی خیر نمونه گلستانی مبلغ یک‌ میلیارد ریال برای تهیه جهیزیه زوج‌های نیازمند تخصیص داده شد.

  لازم بذکر است در مجمع کشوری ودبیرخانه کشوری ازدواج علاوه بر محمدی نیک که گلستانی می باشد اقای اقاملائی رئیس شورای شهرگرگان نیز حضور دارد واعضای ان به شرح زیر است:

  محمدعلی محمدی نیک از گلستان، محمدحسن رضایی از تهران، آرش اکبری از تهران، میلاد طاهری پور از کهگیلویه و بویراحمد، حمیدرضا آقامولایی از گلستان، محمد قاسمی از تهران، ملیحه طاهری از هرمزگان اعضای اصلی هیات مدیره و زهرا رستگار از یزد و محمدباقر جلالی از تهران به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.همچنین تنها نماینده حاضر در این انتخابات دکتر منتظری نماینده گرگان بود که نشان دهنده اهمیت ایشان به امر ازدواج است که برای حمایت در این نشست حضور افتخاری داشتند

  گفتنی است، انتخابات اولین مجمع خیرین ازدواج استان گلستان هم در ابتدای تیرماه سال جاری برگزار شد و اعضای هیات مدیره این مجمع با رای خیران ازدواج حاضر در جلسه به شرح زیر انتخاب شدند:

   

  محمدعلی محمدی نیک با ۳۷ رای از شهرستان گرگان

   

  ناصر گرزین با ۳۳ رای از شهرستان گرگان

   

  محمد باقر جلالی با ۳۱ رای از شهرستان گرگان

   

  رسول گرگیج با ۳۰ رای از شهرستان گرگان

   

  سیدرضا حسینی با ۲۶ رای از شهرستان گرگان

   

  حاج محمد شهرکی با ۲۴ رای از شهرستان گنبدکاووس

   

  سید تقی جیر کریمی با ۲۳ رای از شهرستان کردکوی

   

  رضا سلطانی با ۱۹ رای از شهر دلند

   

  عصمت برزگر با ۲۸ رای از شهرستان آزادشهر

  رونمایی از سند ازدواج استان گلستان/ اختصاص یک‌میلیارد ریال از سوی حاج محمدشهرکی برای زوج‌های نیازمند

   

   

   

   

  همچنین فاطمه یوسفی از گرگان به عنوان عضو علی البدل اول و حبیب الله خلیلی به عنوان عضو علی البدل دوم انتخاب شدند.

   

  یحیی بابایی از گرگان هم به عنوان بازرس اصلی وجواد محمدی راد از شهر خانببین به عنوان بازرس علی البدل این مجمع انتخاب شد.

  موسسه مطبوعاتی گلستان نو؛پایگاه خبری نیمروز گلستان؛سایت خبری گلستان نو,روزنامه آسیا؛روزنامه رویش ملت,هفته نامه مهر نیمروز بواسطه دعوت نشدن از نمایندگان وخبرنگاران خود گله مند بودند ولی به احترام مردم فهیم گلستان وجناب اقای محمدی نیک وسایر اعضای مجمع خود را موظف دانستند که علی رغم دعوت نبودن ولی پوشش خبری را کامل داشتند باشند

  ارسال این مطلب به دوستان
  انتخاب محتوای ارسالی: عنوان مطلب خلاصه مطلب
  نام شما: آدرس ایمیل:

  مطالب مشابه مطلب فوق

  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  اطلاعات
  برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به روزنامه گلستان نو می باشد. [ طراحی ، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت ]