تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۵
کد خبر : 3713

لزوم ورود دستگاه های نظارتی به منظور پاسخگو کردن کانون وکلای گلستان؛

قربانی

رد صلاحیت جمع کثیری از پذیرفته شدگان آزمون کانون وکلای دادگستری استان گلستان، سلیقه ای یا بر اساس قانون؟ کانون وکلای دادگستری گلستان پاسخگو باشد

رد صلاحیت جمع کثیری از پذیرفته شدگان آزمون کانون وکلای دادگستری استان گلستان، سلیقه ای یا بر اساس قانون؟ کانون وکلای دادگستری گلستان پاسخگو باشد
بر اساس گزارش های رسیده به پایگاه خبری تحلیلی نیمروز گلستان پس از رد صلاحیت جمع کثیری از دواطلبان پذیرفته شده آزمون ورودی 1402 کانون وکلای دادگستری استان گلستان، این نهاد به اعتراض ذینفعان پاسخ پاسخ مستدل و قانع کننده ای نداده و زمینه ساز نارضایتی بسیاری از جوانان شده است

 

رد صلاحیت جمع کثیری از پذیرفته شدگان آزمون کانون وکلای دادگستری استان گلستان، سلیقه ای یا بر اساس قانون؟ کانون وکلای دادگستری گلستان پاسخگو باشد

بر اساس گزارش های رسیده به پایگاه خبری تحلیلی نیمروز گلستان پس از رد صلاحیت جمع کثیری از دواطلبان پذیرفته شده آزمون ورودی ۱۴۰۲ کانون وکلای دادگستری استان گلستان، این نهاد به اعتراض ذینفعان پاسخ پاسخ مستدل و قانع کننده ای نداده و زمینه ساز نارضایتی بسیاری از جوانان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نیمروز گلستان، بررسی گزارش‌های رسیده به خبرنگار این پایگاه خبری تحلیلی نشان می دهد سیل کثیری از دواطلبان پذیرفته شده آزمون ورودی ۱۴۰۲ کانون وکلای دادگستری استان گلستان (بالغ بر ۳۰ نفر) رد صلاحیت شدند و کانون وکلای دادگستری استان گلستان و ریاست محترم این نهاد علاوه بر عدم پاسخگویی به این جوانان ذینع، توصیه به سکوت نیز داشته اند.
حال آن که چرا دکتر طالع زاری ریاست محترم کانون وکلای دادگستری استان گلستان در قبال ظلم و تبعیض آشکار به جوانان مظلوم و محروم استان؛ ماه هاست سکوت کرده و در قبال آینده تباه شده جوانانی که سالها تحصیل کرده و موفق به قبولی در آزمون وکالت شده پاسخ مستدل و قانع کننده نداده است جای سوال دارد.

چرا که بر اساس
اصل ۲۸قانون اساسی: هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند. دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون، برای همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی را برای احراز مشاغل ایجاد نماید.
*اصل۳۷قانون اساسی: اصل، برائت است و هیچ‌کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود، مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد.
همچنین بر اساس
*اصل۳۶قانون اساسی: حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد.

حال این جمع کثیر رد صلاحیت شده به کدامین قانون و حکم مقام صلاحیت‌داری رد صلاحیت شده اند باید مستدل و قانونی اعلام گردد.

براستی این سبک سلیقه ای عمل کردن و تباهی اینده جوانان آن هم درچنین وضعیت سخت معیشتی نوعی خود زنی و ایجاد بدبینی و یاس برای جوانان و آینده سازان میهن و دلسرد کردن آنان نیست؟

ماده۴قانون آیین دادرسی کیفری، ماده۱۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر، ماده ۱۹ اعلامیه حقوق بشر اسلامی و آیه ۱۵ سوره اسرا، آیه ۱۱۵سوره توبه که دلالت بر اصل برائت داشته و اینکه محرومیت اجتماعی نیازمند نص صریح قانونی و به‌موجب حکم مقام صلاحیتدار می‌باشد. حال این سیل کثیر جوانان به کدامین حکم مقام صلاحیتدار رد صلاحیت گردیده اند؟؟؟؟؟؟
لذا انتظار می رود دستگاه های مرتبط نظارتی و… صدای جوانان مظلوم تحصیل کرده استان محروم گلستان باشند و این جوانان تحصیل کرده و انقلابی را از بلاتکلیفی نجات دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

modir modir جمعه , 17 فروردین 1403 - 15:33

سلام عزیزانی که پیام هایشان منتشر نشده است
ما را عفو کنند به دلیل یک‌نقص فنی این رخداد اتفاق افتاد
بزودی حل خواهد شد