تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۸:۲۳
کد خبر : 4472

بقلم:محمد صالح افتخاری، روزنامه نگار و فعال اجتماعی

شیرینی حماسه حضور را به کام مردم تلخ نکنید

شیرینی حماسه حضور را به کام مردم تلخ نکنید
محمد صالح افتخاری فعال سیاسی، اجتماعی و مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی البرز گلستان در یاداشتی به برخی از لیست های خروجی محفل های شبانه برخی فعالان سیاسی و طیف های مختلف انتقاد و بر لزوم پرهیز از تعجیل در این راستا تاکید کرد و گفت:تلاش برای تصدی مسئولیت و مقام بدون توجه به انتظارات اکثریت مردم حلاوت پیروزی مردم و حماسه حضور را به کام مردم تلخ می‌کند.

پرهیز از تعجیل در معرفی اعضای کابینه و مدیران صدر تا ذیل در محفل های شبانه

شیرینی حماسه حضور را به کام مردم تلخ نکنید

 

بقلم : محمد صالح افتخاری، روزنامه نگار و فعال اجتماعی

 

در شرایط فعلی بسیاری صاحب نظران بر این عقیده‌اند انتخاب دکتر مسعود پزشکیان بعنوان رئیس جمهور منتخب مردم با ایده های جدیدتر و برخورداری از هسته مشاوران با تجربیات در ادوار مختلف نوید بخش رونق و حل مشکلات اقتصادی و…است اما متاسفانه هنوز ۴۸ ساعت از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری نگذشته شاهد تعیین ترکیب کابینه دولت چهاردهم که بماند جابجایی و تغییر مدیران از صدر تا ذیل تا روسای ادارات شهرستان بخصوص از خروجی محفل های شبانه فعالان سیاسی و طیف های مختلف هستیم که متاسفانه این امر نه تنها به مزاق جامعه نخواهد نشست بلکه فقط یک پیام روشن و واضح دارد که چقدر زود انتظارات و مشکلات مردم در لابلای سهم خواهی و تقسیم پست های مدیریت مفقود شد.

پس از برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و انتخاب دکتر مسعود پزشکیان بعنوان‌ رئیس جمهور منتخب مردم با توجه به صفاتی که از آقای پزشکیان بیان و از وی بعنوان یک شخصیت دینی ،مذهبی و علمی وفادار به نظام یاد می‌شود تا جائیکه وی ستادهای انتخاباتی خود را در دل مردم اعلام و عدم وابستگی جناحی خود را اعلام نموده است.

گفته می‌شود بدلیل تجربه و تخصص دکتر پزشکیان بهره گیری از متخصصین متعهد را در راس برنامه‌های خود گذاشته و یقینا باید شاهد دولتی متفاوت از آنچه اعلام می شود خواهیم بود.

اما نکته ای که در این چند روز پس از انتخابات جلب توجه می کند تعجیل برخی افراد و گروههای مختلف سیاسی است که بدون توجه به انتظارات اکثریت مردم از رئیس جمهور منتخب ،در برخی نشست‌ها و محفل های شبانه و جمعی با اعلام اسامی افراد در ترکیب هیات دولت و لیست جایگزین از صدر تا ذیل چارت سازمانی دستگاه های اجرایی تا رئیس اداره شهرستان را هم مشخص و درصدد پاکسازی کامل ادارات از مدیران دولت قبل می باشند و فارغ از مشکلات اقتصادی که مردم را گرفتار کرده و برای یافتن روزنه امیدی پای صندوق های رای آمده اند از هم اکنون در نشست‌های محفلی صبحگاهی ، ظهر گاهی و بخصوص شبانگاهی خود عجولانه بدنبال حلوایی از این بلوا برای خود هستند.

🔹اما توصیه به این دایه های مهربان تر از مادر :!

تعجیل در تصاحب و تقسیم مناصب و پست های مدیریت قبل از توجه به مشکلات اساسی که مردم درگیر ان هستند نه تنها به دل نمی نشیند بلکه کاهش مقبولیت در جامعه را هم در پی خواهد داشت.

از طرفی با توجه به شخصیت دکتر پزشکیان، باید منتظر. اسامی جدید در لیست های غیر از لیست های شبانه این طیف افراد باشیم .

از آن گذشته متاسفانه رسم قدیمی شام و ناهارهای آنچنانی برای عده ای در بعضی شهر راه اندازی شده می تو اند نتیجه معکوسی برای مردم رای دهنده ضربه خورده از وضعیت اقتصاد و معیشتی فعلی باشند.

یقینا اعتماد مردمی به دکتر پزشکیان در این برهه از زمان انتظارات و تحولات جدیدی در عرصه اقتصاد و سیاست و فرهنگ و سلامت، بازنشستگان و رسانه‌ها و..را توقع دارند.

❎ انتطار می باشد از تصمیم گیران سیاسی کمی عجله در لیست دهی و اعلام اسامی نکنند ودولت فعلی تا معرفی دولت جدید مدیران با ارامش به خدمات دهی ادامه دهند و گاها مشاهده می شودبعضی از مدیران قدیمی به بهانه مرخصی و یا بازنشستگی و یا … در خدمات دهی به مردم مراجعه کننده ضعیف عمل می کنند که این نمی تواند برای کشور نتیجه مطلوبی باشد.

انشالله دوستان جدید به موقع برای مدیریت های تعیین شده معرفی می شوند و نوبت فعالیت و نمایش مدیریت آنان نیز برای مردم اجرا می شود.

✍ نگارنده معتقد است برخی افراد که در پی معرفی منتخب مردم بدنبال کسب مدیریت و ارائه لیست برای کابینه و مدیران استانی و شهرستانی و..هستند بدون اینکه درک منطقی از خواسته‌های مردم در پی این انتخاب داشته باشند اجازه دهند تا استقرار دولت جدید و معرفی کابینه برای رای اعتماد از مجلس این حلاوت پیروزی مردم در  انتخاب رئیس جمهور مردمی که شعار محوری ایشان خدمت به مردم با دولت فراجناحی است ،حرص و طمع پست و مقام برخی افراد، شیرینی حماسه حضور به کام مردم تلخ نکند.

بی شک آرزو میکنیم جناب دکتر پزشکیان برای رسیدگی به مسائل و مشکلات جامعه که عرصه را بر زندگی مردم هر روز تنگ تر میکند همچنین با توسعه مراودات سیاسی و بین‌المللی در عرصه داخلی و خارجی با استفاده از مشاوران خبره و ظرفیت ها و توانمندی‌های جامعه ایرانی اتفاقات خوبی را برای کشور رقم بزنند.انشاا..

الخیر فی ما

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.