تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵
کد خبر : 3367

فردوسی کارآفرین برتر: راه نجات استان توجه ویژه به راه‌اندازی و رونق منطقه آزاد اینچه برون است

فردوسی کارآفرین برتر: راه نجات استان توجه ویژه به راه‌اندازی و رونق منطقه آزاد اینچه برون است
ابوذر فردوسی بر لزوم اصلاح و تصویب قوانین و حذف برخی بخشنامه های داخلی دست و پا گیر دستگاه‌های اجرایی برای حمایت ویژه از سرمایه گذار و بخش خصوصی و پیشگیری از خروج منابع انسانی متخصص و سرمایه گذار از کشور تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت شیمی پژوهش تجارت فردوسی:

راه نجات استان توجه ویژه به راه‌اندازی و رونق منطقه آزاد اینچه برون گلستان است

 

مدیرعامل شرکت شیمی پژوهش تجارت فردوسی تولید کننده نمونه و تنها واحد تولیدی کاغذ تیشو -سبک وزن بهداشتی استان گلستان به تاریخچه شروع به فعالیت این واحد تولیدی اشاره و گفت : این شرکت در سال ۸۵ راه اندازی و با ۴تا ۵ تن تولید در روز کار خود را شروع کرد.

یحیی آذری،خبرنگار

به گزارش نیمروز گلستان ابوذر فردوسی اظهارکرد: در حال حاضر در این مجموعه تولیدی طی ۲۴ ساعت و سه شیفت کار مداوم روزانه بالغ بر ۵۰ تن کاغذ تیشو تولید می شود و محصولات تولیدی با برندهای معتبر به بازار عرضه و به تمام نقاط کشور ارسال شده همچنین بخشی از تولید نیز به برخی کشورهای همسایه صادر می‌شود.

ابوذر فردوسی مدیریت تنها واحد تولیدی کاغذ تیشو استان و یکی از ۴ شرکت تولیدی این محصول در کشور است که با راه‌اندازی تولید در این واحد صنعتی و تامین نیاز داخلی به این نوع کاغذ نقش مهمی در کاهش نیاز کشور به واردات تیشو دارد.

این مدیر جوان صنعتی و کارآفرین برتر کشور کشور با تاکید بر اینکه کشور ما دارای ظرفیت های طبیعی و پتانسیل بسیار بالایی است افزود: اگر تولید و زیر ساخت های مختلف نباشد گسترش فقر در کشور را بدنبال خواهد داشت .

ابوذر فردوسی با اشاره به اینکه راه نجات استان توجه ویژه به راه‌اندازی و رونق منطقه آزاد اینچه برون گلستان است که بطور مسقیم ۴۷ هزار شغل ایجاد می‌کند و اگر این کار بزرگ که گره کور استان است راه‌اندازی شود تمام بخش های کشاورزی،صنعتی،تولیدی و..از منافع آن بهره مند می شوند.

وی گفت: مقام ارشد استانی باید اجازه ندهد که همچون گذشته نگاه ابزاری برخی کارشناسان دستگاه‌های اجرایی روحیه و انگیزه سرمایه گذار را تضعیف کند ضمن اینکه در تاریخ استان سرمایه‌گذاری شرکت های بزرگ ایمیدرو و.. را نداریم در حالی که دو واحد از صنایع وابسته و زیر مجموعه این کارخانجات نه تنها اشتغال جوانان بلکه اقتصاد و تولید استان را متحول می‌کند.

فردوسی در ادامه به یکی دیگر از معضلات و موانع عقب ماندگی استان وجود برخی عناصر که از آن بعنوان لاشخور های سیاسی یاد کرد و افزود: اگر پیشرفت و توسعه را میخواهیم باید همه دلسوزان کمک کنند تا بساط این طیف افراد از گلستان برچیده شود .

وی افزود: تا قبل از سال ۱۳۸۰ برای تامین نیاز کشور سالانه حدود ۱۱۰ هزار تن واردات این کاغذ و در مجموع دو واحد تولیدی در کشور وجود داشت.

این مدیر صنعتی بخش خصوصی با تاکید بر نقش تولید داخلی تصریح کرد: پس از سال ۸۰ که چند واحد تولیدی دیگر در این حوزه اضافه شد رقم واردات این کاغذ از مقدار ۱۱۰ هزار تن به کمتر از ۱۰ هزار تن کاهش یافت .وی افزود:با بروز بحران کرونا و نیاز بهداشتی به این محصولات و افزایش مصرف کاغذ صادرات این محصول ممنوع شد.

فردوسی در ادامه با گریزی به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و نیز ورود سرمایه گذار به این عرصه خاطرنشان کرد: تولید اکسیر حیات بخش افتصاد هر کشور است و اگر تولید شکل گرفته و رونق بگیرد خدمات جانبی هم انجام می شود.

مدیر عامل مجموعه تولیدی فردوسی در ادامه با بیان اینکه اولین ماهیت تولید ایجاد ثروت است گفت : وقتی تولید ثروت نباشد فقر بوجود می آید باید تصمیم سازان به این مهم توجه داشته باشند.

ابوذر فردوسی که خود زمان ورود به عرصه صنعت با بسیاری از معضلات قانونی مواجه و با تلاش و کوشش آنها را پشت سر گذاشته افزود:در جوامع پیشرفته یک مقام ارشد برای جذب سرمایه گزار تمام ظرفیت های اداری را در خدمت بخش خصوصی بکار میگیرند .

مدیرعامل شرکت شیمی پژوهش تجارت فردوسی در ادامه با ارائه راهکارهای مناسب برای رونق اقتصادی و تقویت انگیزه سرمایه گذار تاکید کرد: برخی از بخشنامه های دست و پا گیر در دستگاه های اجرایی باید حذف شده و کمبودها و ضعف قوانین در راستای توسعه صنعت،اقتصاد،صادرات و.. با ورود کارشناسان و متخصصان به عنوان لایحه به مجلس ارائه شده تا از اتلاف وقت و انرژی و نیز خروج منابع انسانی متخصص و سرمایه گذار از کشور پیشگیری شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.