تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۷
کد خبر : 3997

ضیائی تاکید کرد:تأمین کود یارانه ای برای کشاورزان ، گامی درراستای جهش تولید

ضیائی تاکید کرد:تأمین کود یارانه ای برای کشاورزان ، گامی درراستای جهش تولید
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان توزیع کود یارانه ای بین کشاورزان را از اقدامات شرکت در راستای رونق تولید یاد کرد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان:

رفع نگرانی کشاورزان با مصرف کود یارانه ای ، گامی درجهت جهش تولید

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت:جهش تولید بافعالیت و‌همراهی کشاورزان اتفاق می افتدو‌اگر امکانات و شرایط لازم برای آنها فراهم نشود عملا برای تولید دچار مشکل خواهیم شد.

به گزارش نیمروز گلستان سید صمد ضیائی با اشاره به این مطلب اظهار کرد:تحولات ارزی ‌و‌افرایش قیمت مواد اولیه کود شیمیایی در آغاز سال جاری این استان رابا چالش های اساسی و کشاورزان را دچار تنش افزایش قیمت و بستن بودن سامانه پایش موادکودی برای صدور حواله کرده بود.
وی تصریح کرد: پتروشیمی ها نیز در فروردین ماه سال جاری، تحویل سهمیه‌کود‌اوره را به این استان متوقف کرده بودند و فقط سهمیه‌کود اوره اسفند ماه سال۱۴۰۲ تحویل دادند.
ضیائی. همچنین درباره سهمیه انواع کود کشاورزی یارانه ای در سال۱۴۰۳ گفت: فعلا برای این شرکت سهمیه سال جاری همانند سهمیه سال گذشته به میزان۱۸۲ هزار و۷۵۴تن شامل: کود های ازته، فسفاته و پتاسه تعریف و مشخص شده است. ‌که تاکنون ۱۲ درصد ازسهمیه ابلاغی به میزان۲۱هزار و ۹۲۴ تن تامین شده است که این رقم در سال گذشته۲۰ هزار و۸۳۸ تن، بوده است.
وی خاطر نشان کرد: با این وجود برای تامین کود سرک اوره نیز باکمبود مواجه نبودیم و درحال حاضر نیز بیش از دوازده هزارو۵۶۸ تن انواع کود پایه پر مصرف شامل یک هزار و ۲۲۵ تن ازته، چهار هزار و۳۹۴ تن پتاسه‌و شش هزارو۹۴۹ تن برای کشت بهاره ذخیره سازی شده است‌و روانه۳۵۰ الی۴۰۰ تن کود از مبادی و پتروشیمی های و کارخانجات تولید داخل به انبار های استان حمل و تخلیه می گردد و جای هیچ گونه دغدغه و‌نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.
ضیایی بصورت ‌مصداقی بیان کرد: در حال حاضر یک کیسه ۵۰ کیلویی کود اوره با قیمت ۱۹۵ هزار تومان، یک کیسه ۵۰ کیلویی کودسوپر فسفات تریپل با قیمت ۷۱۵ هزار تومان و یک کیسه ۵۰ کیلویی کود سولفات پتاسیم نیز با قیمت ۸۱۲ هزار تومان به کشاورزان تحویل می شود.
وی افزود: این سهمیه کودهای شیمیایی با قیمت های اشاره شده به صورت قیمت های یارانه ای به کشاورزان تحویل می شود.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر قیمت آزاد یک کیسه کود اوره در بورس بیش از ۸۰۰ هزار تومان و کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه نیز تا حدود دو میلیون تومان است که دولت مابه التفاوت این نرخ ها می پردازد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.