تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۴:۴۴
کد خبر : 1585

در بیست وچهارمین جشنواره خیرین مدرسه سازگلستان:

محبوبه قربانی

استاندار گلستان خواستار مشارکت بیشتر سازمان‌های مردم نهاد، خیرین، ریش سفیدان و معتمدین محلی، صنایع و بانک‌ها در امر مدرسه سازی شد !

استاندار گلستان خواستار مشارکت بیشتر سازمان‌های مردم نهاد، خیرین، ریش سفیدان و معتمدین محلی، صنایع و بانک‌ها در امر مدرسه سازی شد !

مهندس فراهی مدیرکل نوسازی وتجهیز مدارس گلستان: مانند همیشه امید به‌ کمک خیرین مدرسه ساز است مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: تعداد خیران ثبت شده در سامانه خیران گلستان ۴۶۷ نفر بوده که از این تعداد ۳۶۲ خیر حقیقی و ۱۰۵ خیر حقوقی هستند. استاندار گلستان گفت: هزار و ۲۰۰ پروژه نیمه

مهندس فراهی مدیرکل نوسازی وتجهیز مدارس گلستان: مانند همیشه امید به‌ کمک خیرین مدرسه ساز است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: تعداد خیران ثبت شده در سامانه خیران گلستان ۴۶۷ نفر بوده که از این تعداد ۳۶۲ خیر حقیقی و ۱۰۵ خیر حقوقی هستند.

استاندار گلستان گفت: هزار و ۲۰۰ پروژه نیمه تمام در این استان وجود دارد که تکمیل آن‌ها با احتساب تخصیص اعتبار و بودجه کافی به نیم قرن زمان احتیاج دارد.

علی‌محمد زنگانه روز یکشنبه در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در گرگان اظهارداشت: اگر چه دولت در بودجه سالیانه و یا در قالب مصوب سفر، اعتبارات خوبی برای پروژه‌های مدرسه‌سازی گلستان در نظر گرفت اما همراهی بیشتر مردم و نهادهای غیردولتی، روند تکمیل این طرح‌ها را تسریع خواهد کرد.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌ حمایت ملی مردم، سازمان‌های مردم نهاد، خیرین، ریش سفیدان و معتمدین محلی، صنایع و بانک‌ها، راهکار تکمیل هرچه سریعتر پروژه‌نیمه تمام مدرسه‌سازی در گلستان است.

وی افزود: در سفر اسفند پارسال رییس جمهور به گلستان هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال برای بخش آموزش و پرورش و مدرسه‌سازی تصویب شد که تاکنون بخش زیادی از آن تخصیص یافت.

استاندار گلستان ادامه داد: همچنین در قالب سفر استانی، افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال برای تجهیز مدارس به سیستم گرمایش و سرمایش و هوشمندسازی مدارس مصوب شد که در حال تخصیص است.

زنگانه بیان کرد: گلستان ۱۳ مدرسه دولتی در حال ساخت دارد که برای سرعت بخشیدن به تکمیل این پروژه‌ها می‌توان از توان کمک‌های خرد و در حد بضاعت ساکنان استان استفاده کرد.

زنگانه یادآور شد: برای برخی از کارها مانند نقشه‌کشی، بنایی، طراحی و دیگر اقدامات خدماتی می‌توان از توان فنی خیران علاقمند به مشارکت در اجرای طرح‌ها بهره برد.

استاندار گلستان گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۷ هزار میلیارد ریال به مدرسه‌سازی این استان تخصیص داده شده که بی‌سابقه و کم‌نظیر

به گزارش خبرنگار نیمروز گلستان ؛ وحید فراهی پیش از ظهر یکشنبه در بیست و چهارمین جشنواره خیران مدرسه ساز گلستان اظهارکرد: در این جشنواره ۱۳ پروژه نیمه تمام دولتی را با حدود ۷۰ کلاس درس به خیران دولتی عرضه کردیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان افزود: اتمام این پروژه ها به ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم خیران در این زمینه کمک کنند.

وی بیان کرد: از سال گذشته تاکنون ۳۸ پروژه خیرساز در گلستان افتتاح شده و مجموعاً خیران استان ۶۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مشارکت داشتند.

فراهی ادامه داد: تعداد خیران ثبت شده در سامانه خیران استان ۴۶۷ نفر بوده که از این تعداد ۳۶۲ خیر حقیقی و ۱۰۵ خیر حقوقی هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان با بیان اینکه ۲۷۹ خیر مرد و ۸۳ خیر زن داریم، گفت: مجموع مبلغ مشارکت خیران از ابتدای جشنواره تا پایان جشنواره ۲۴ (۳۱ شهریور ۱۴۰۱) سه هزار و ۷۳ میلیارد ریال بوده است.

وی عنوان کرد: ۱۰۸ پروژه مشارکتی و خیری با ۵۵۹ کلاس درس با زیربنای ۷۳ هزار و ۳۸۴ مترمربع در استان داریم و همچنین ۱۶ پروژه دولتی با ۹۳ کلاس درس هم در استان در حال اجرا است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: تکمیل ۱۶ پروژه دولتی مدرسه‌سازی با ۹۳ کلاس درس استان به هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

.وی بیان کرد: در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز امسال ۱۳ پروژه نیمه تمام با ۷۰ کلاس درس به خیرین بخش خصوصی واگذار شد که اعتبار مورد نیاز ساخت آن هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال و تعهد خیرین برای ساخت سه پروژه دولتی دیگر ۴۰ میلیارد ریال است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: خیرین مدرسه‌ساز استان از جشنواره اول تا پایان جشنواره امروز (بیست و چهارم) ۳ هزار و ۷۳ میلیارد ریال به پروژه‌های مدرسه‌سازی کمک کردند.

فرهی ادامه داد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ پروژه در قالب ۱۲۰ کلاس درس به آموزش و پرورش تحویل داده شد که برای این تعداد مدرسه احداث شده در مجموع ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.