تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
کد خبر : 348

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان: نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان:  نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان: نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید. حجت الاسلام والمسلمین ولی نژاد مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان که در ۲۵مین جلسه مجمع معتمدین ونخبگان سیستانی استان گلستان سخن می گفت,ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جلسه وحاج رسول گرگیج دبیر

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان: نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان:

نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.

حجت الاسلام والمسلمین ولی نژاد مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان که در ۲۵مین جلسه مجمع معتمدین ونخبگان سیستانی استان گلستان سخن می گفت,ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جلسه وحاج رسول گرگیج دبیر مجمع گفت: از اینکه در جمع شما هستم خوشحالم چرا که چنین جمع هایی همیشه خوب وارزنده است.وی با اشاره به خاطره ای از مام خمینی(ره) که خطاب به یکی از بزرگان که از ایشان درخصوص برگزاری جلساتی که درگذشته داشته اند سوال می فرمایند وان فرد اشاره می کنند که به دلیل مشغله و..جلسات برگزار نمی شود حضرت امام می فرمایند که ان جلسات را ادامه دهید ولو در حد یک چای که دور هم می خورید. .. افزود خود برگزاری چنین جلساتی که برای حل وفصل وپیگیری امورات جامعه هست فی نفسه زیبا وارزنده است چرا که اولین ثمره اش صله رحم وآگاه شدن از حال یکدیگر است ودیگر اینکه خداوند همیشه با جماعت هست وهرکجا چنین جمع هایی هستند خداوند برکت وخیراتش را به انها ارزانی میدارد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به پیشینه تاریخی سیستان وسیستانی ها گفت:مردم سیستان مردمانی خوشنام وخوش پیشینه وبلندآوازه در تاریخ هستند واین مختص تاریخ انقلاب اسلامی ایران نمی باشد بلکه در اسلام وقبل از اسلام نیز این مردمان خوشنام وبلند اوازه بوده اند. وی با اشاره به افتخاراتی چون افتخار نخستین خونخواهی برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ویارانش وهمچنین دفاع از جایگاه ولایت وحضرت علی (ع) افزود:نیاکان شما مردمانی بودندکه حتی دربرابرتهدید تراشیده شدن سر زنان خود حاضر نشدن از حق وولایت دست بردارند ودفاع از حق و ولایت را یک فرض برخود می دانستند واین افتخار کوچکی نیست وشما عزیزان چنین مردمانی هستید.

این اتفاق در یک قطعه کوچک از تاریخ نبوده است بلکه همواره درخشنده وپراوازه بوده اید واین موضوع در قبل وحین وبعد از انقلاب اسلامی نیز وجود داشته است از شهدای بزرگواری چون سردار میرحسینی وبرادران دولتی مقدم ها وطباطبایی ها و وسایر شهدایی که در دامان ان سرزمین  ومردمش پرورش یافته اند گواه دیگری براین ادعا هست که به همین واسطه سردار دلها حاج قاسم سلیمانی با افتخار از سرزمین سیستان ورزمندگان دلاور وپهلوان ونترس ان یاد می کند.

سیستانی های سخت کوش همچنان بلندآوازه در تاریخ هستند وبی شک هیچ کس نمی تواند تاریخ را بنویسد ویا ورق بزند بدون انکه به بزرگی وعظمت وسخت کوشی ونجابت وپهلوانی  ودفاع سیستانی ها از سرزمین ایران ودر این اواخر از انقلاب وارزشها اشاره نکند

حجت الاسلام والمسلمین ولی نژاد که سابقه خدمت در استان سیستان وبلوچستان را نیز درکارنامه دارد با اشاره به علمای بزرگ خطه سیستان وسیستانیهای بزرگ در اقصی نقاط کشور خاطر نشان کرد:سیستان همیشه دارای علمای بزرگ وطراز اول بوده است وبا داشتن علمای بزرگ امروز نیز چنین است وهمچنان درخشنده می باشد واین جمع شما نیز جمع خوبیست وباید گسترشش دهید واز ظرفیت این جمع های خوب ومتعهد ومتخصص به توسعه استان وزندگی بهتر استفاده کنیم وخداوند برکاتش را برشما بیشتر نازل خواهد کرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی وتاکیدات مقام معظم رهبری افزود:همانگونه که در مباحث شما عزیزان نیز بود انقلاب ما یک انقلاب صرفا سیاسی نبود بلکه اخلاق در انقلاب نقش کلیدی داشت واین روحیه واخلاق باید در همه ی زمینه ها حفظ شده وگسترش یابد  وحتی در جنگ نیز ما به اخلاق پای بند بودیم ورزمنده ی ما قمقمه اب که اندک هم بود را به اسیری می داد که از او خون رفته بود واین روحیه باید درتمام ارکان زندگی وشئون کشور جاری باشد

اخلاق ومعنویت در گام دوم انقلاب حائز اهمیت است واین فرازاز فرمایش مقام معظم رهبری را همگی باید نصب العین قرار دهند وبرای آن وفراگیرشدنش تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ولی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماه رجب وفیوضات این ماه عظیم گفتند:رجب شروع فصل نیایش است  وهمگان باید به عبادت وتحجد وخودسازی در این ماه عزیزاهتمام ویژه داشته باشند.

مدیرکل سازمان تبیلغات اسلامی گلستان در پایان با یاداوری جایگاه مجمع فرهیختگان سیستانی خاطر نشان کرد:جمع شما جمع خیلی خوبی هست وتوصیه من به شما این است که این جمع را حفظ کنید واین نشست ها استمرار داشته باشدچون این نشست ها ارزنده است چون شما مثل نیاکان خود مردمانی سخت کوش,نجیب؛بلندآوازه؛دیندار وتوانمند وباظرفیت هستید.

وی افزود:حتی دینداری شما سیستانیها یک دینداری عمیق بوده است وشما نیز این روحیات مثبت وبزرگ را به نسل های بعد منتقل کنید وبا گسترش چنین جمع هایی هم به خودتان کمک کنید وهم به سایرین مدد برسانید امروز تعامل وخردگرایی که در صحبت های شما عزیزان بود وتوجه به ارزشها وتوسعه استان از مسسیر همدلی وخرد جمعی وعقلانیت ما را به اینده امیدوارتر می کند واین جمع با برکت را حتما گسترش دهید.

در ابتدای جلسه اقای گرگیج دبیر وسخنگوی مجمع فرهیختگان سیستانی ضمن خیر مقدم به مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گزارشی از چگونگی شکل گیری وجلسات وکارگروه های مجمع معتمدین ونخبگان سیستانی استان گلستان داد وضمن معرفی حاضرین خاطر نشان کرد:ظرفیت مجمع ونیروهای متعهد ودیندار سیستانی همواره در خدمت اسلام وانقلاب بوده است واکنون نیز این جمع با خرد جمعی وعقلانیت وخط قرمز هایی چون خون شهدا وارزشها ومنویات مقام عظمای ولایت ومنافع ملی به دنبال تعامل وهمدلی از مسیر خرد جمعی می باشد واز شما نیز همانند سایر مسولینی که تاکنون خدمتشان بودیم می خواهیم  که از ظرفیت های عزیزان وجوانان ما نیز برمبنای شایسته سالاری وبرای توسعه استان استفاده شود تا ماهم در ساختن استان سهیم باشیم ودین خود مان را نسبت به انقلاب وسایر شهروندان و همسایگان خود ادا کنیم.

در بخش دیگری از برنامه مهندس محمدی نیک دبیر مجمع خیرین ازدواج کشور بعنوان سخنگوی قبل از دستور مجمع با بیان نکاتی کوتاه گفت:همانند سایر عزیزان وحاج رسول گرگیج عزیز بنده نیز یاد وخاطره امام وشهدا را گرامی می دارم و معتقد هستم که مردم ما در تمام زمینه ها از نقش ایجادی در شکل گیری انقلاب اسلامی ونقش ابقایی برای ماندگاری انقلاب وحضور درصحنه های مختلف از دفاع مقدس وکرونا تا نقش اصلاحی برای استمرار که جلوی انحراف ها را بگیرند از امربه معروف وانتقادات سازنده و.. دل در گروه انقلاب؛کشور عزیزمان واستان دارند وبعنوان مشاوران صدیق همواره یار ویاور مسولین عزیز بوده وهستند واین ظرفیت مجمع نیز در همین زمینه ها نقش هایی را ایفا کرده است که خدوند قبول کند وبازهم تاکید میشود این ظرفیت در خدمت توسعه استان وکشور می باشد

محمدآذری مدیربنیاد نیمروز نیز در این جلسه از توجه حاج اقای ولی نژاد به فرهنگ سیستانیها وبخصوص حضور گرم ومعنادار ایشان در مراسم گرامیداشت یاد وخاطره حضرت ایت الله شریفی سیستانی تا مجلس یاد بود وختم حضرت ایت الله طباطبایی سیستانی و..قدردانی کردند وخواستار توجه به آداب ورسوم ویژه مذهبی سیستانیها وثبت آنها در میراث ناملموس کشور شدند.

در این جلسه موضوعات مهمی که در دستور کار جلسه توسط اقای گرگیج دبیر جلسه مطرح شده بود از جمله موضوع انتخابات شوراها وریاست جمهوری وحضور حداکثری]چگونگی تعامل وبرخورد با ائتلاف ها وجریانات مختلف و.. وهمچنین ملاک های انتخاب وشاخص های قابل ارزیابی و..نیز بحث وبررسی شد

 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان: نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان: نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان: نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در جلسه هفتگی مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان: نمی شود تاریخ را ورق زد ولی سیستانیهای پرآوازه را ندید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.