تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
کد خبر : 3061

اختصاص۲۰۰ میلیارد از ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری به محلات کم برخوردار گرگان

اختصاص۲۰۰ میلیارد از ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری به محلات کم برخوردار گرگان

شهردار گرگان در جمع خبرنگاران اعلام کرد: اختصاص۲۰۰ میلیارد از ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری به محلات کم برخوردار  توجه به محلات کم برخوردار، فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی رویکرد مدیریت شهری دومین نشست فصلی شهردار و اعضای شورای شهر گرگان با رسانه های گروهی در محل خانه طبیعت ناهارخوران در فضای گرم و صمیمی و

شهردار گرگان در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

اختصاص۲۰۰ میلیارد از ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری به محلات کم برخوردار 

توجه به محلات کم برخوردار، فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی رویکرد مدیریت شهری

دومین نشست فصلی شهردار و اعضای شورای شهر گرگان با رسانه های گروهی در محل خانه طبیعت ناهارخوران در فضای گرم و صمیمی و با طرح سئوالات چالشی خبرنگاران و پاسخگویی شهردار و شورا با صبر و حوصله برگزار شد.
گرگان -سرویس اجتماعی ،یحیی آذری خبرنگار
سید محمدرضا سید النگی که آغاز گر این نشست خبری بود با تجلیل از فعالان رسانه، انعکاس اقدامات و برنامه های شهرداری از سوی رسانه ها را در راستای مطالبه گری دانست و اظهار کرد: اگرچه وظیفه سازمانی شهرداری همواره اقدامات عمرانی بوده اما توسعه شهری با اجرای خدمات فرهنگی در کنار فعالیت‌های عمرانی امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه محلات کم برخوردار شهر گرگان سال‌ها از مشکلات عمرانی و فرهنگی رنج می‌برد افزود: شهرداری گرگان از ۲۲ فروردین امسال با اجرای طرح‌های جهادی و حضور در محلات مختلف و بررسی مسائل و مشکلات، فصل جدیدی را در جهت توسعه این محلات برداشته است.
سید النگی آغاز طرح شنبه‌های جهادی را تلاش مدیریت شهری برای تقویت انگیزه و امید آفرینی با انجام اقدامات عمرانی در نقاط مختلف شهر با الویت توجه به محلات کم برخوردار و خنثی کردن تلاش دشمنان نظام برای ناامیدی مردم عنوان کرد و گفت: تا پایان طرح اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان از یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی بودجه شهرداری اختصاص به پروژه های توسعه ای که به اجرای ریز طرح‌های مهم در محلات کم برخوردار می‌پردازد خواهد داشت.

فعالیت‌های فرهنگی شهرداری در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی

شهردار گرگان با بیان اینکه برای اجرای پروژه شهربازی مدرن گرگان ماهانه حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه صرف می‌شود اظهار کرد: برای اجرای فاز اول آن یکهزار میلیارد تومان پیش بینی اعتبار شده است اگر چه شروع اجرای پروژه شهربازی توسط شهرداری فقط برای جلوگیری از اتلاف وقت بوده و بدنبال جذب سرمایه گزار است البته با چند شرکت سرمایه گذار برای راه اندازی وسایل بازی این شهربازی رایزنی هایی هم صورت گرفته و منتظر تفاهم هستیم.
سید النگی همچنین از طرح “تپه تاریخی قلعه خندان”بعنوان یکی از طرح‌های مهم حوزه گردشگری نام برد و گفت: این طرح با همکاری میراث فرهنگی و اختصاص اعتبار ۷ میلیارد تومانی از بودجه عمرانی شهرداری در دست اجرا قرار گرفته است.

رونق گردشگری با اجرای یکی از پروژه های بزرگ تجاری ،تفریحی شمال کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کمربندی

شهردار گرگان یادآور شد :احیای بافت تاریخی آفتاب ۱۵ نیز یکی دیگر از پروژه‌های شهرداری در راستای حفظ بافت سنتی شهری است که با رقم اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفته و به زودی آغاز می‌شود همچنین پروژه لوتوس با مشارکت بخش خصوصی در محور کمربندی در دست اجرا است که با همکاری شهرداری برخی از مشکلات آن رفع شده و سرمایه گذار در حال گود برداری است و این طرح به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ تجاری و تفریحی شمال کشور محسوب می‌شود که نقش مهمی در جذب گردشگر دارد. شهردار گرگان ادامه داد: برای کنترل ترافیکی شهر گرگان و کاهش تصادفات بخصوص در زیر گذرها و رفاه حال شهروندان ۲۰۰ دوربین ترافیکی به مبلغ ۲۴ میلیارد تومان نصب خواهد شد.
وی افزود: ساخت مرکز ماده ۱۶ برای درمان معتادان متجاهر در توسکستان از دیگر فعالیت‌های فرهنگی شهرداری در جهت کاهش آسیب‌های اجتماع است که با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومانی در دست اجرا است.
سید النگی در رابطه با تعلل در اجرای تله کابین گرگان هم گفت: این طرح به دلیل مطالعات محیط زیستی در دست بررسی است و با آنکه مشاور طرح اجرا آن را زیر ۵ هکتار عنوان کرده بود اما به دلیل آنکه کارشناسان محیط زیست کشور آن را بالای ۵ هکتار عنوان کرده‌اند این طرح از دست استان خارج شده و در مرحله مطالعاتی و کارشناسی محیط زیست کشور و شورای عالی معماری و شهرسازی است و چنانچه مشخص شود بالای ۵ هکتار است اجرای آن باطل خواهد.

۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه اجرای فاز نخست شهربازی گرگان

شهردار گرگان در پاسخ به سوالی در مورد شهربازی با اشاره به اینکه فاز نخست پروژه شهربازی گرگان هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد شهربازی گرگان یکی از ابر پروژه‌های این شهر است که ماهانه به‌ طور متوسط ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان بودجه در آن هزینه می‌شود.اما تاکنون شهرداری موفق به جذب سرمایه گزار نشده است تاکید کرد :برای اینکه این کار برزگ از لحاظ زمان دچار وقفه نشود شهرداری برای ایجاد زیرساخت ها کار اجرا را آغاز و تقریبا پیشرفت خوبی هم داشته است اما برای واگذاری بخش های تجهیز با چند سرمایه‌گذار جزء صحبت شده تا در ابعاد کوچکتر از این ظرفیت استفاده کنیم  امیدواریم این رایزنی‌ها هرچه زودتر به نتیجه برسد اما کارهای مربوط به نصب سورتمه و هم چنین ایجاد سالن سرپوشیده ۶ هزار نفری که بعنوان بزرگترین سالن سرپوشیده شمال کشور از آن میتوان یاد کرد در حال انجام است و در تلاش هستیم مهرماه امسال به بهره‌برداری برسد.
شهردار گرگان همچنین ساماندهی تپه تاریخی قلعه‌خندان  را یکی از پروژه‌های اولویت‌دار شهرداری ذکرکرد و گفت: طرح و نقشه‌های موردنظر در معاونت زیربنایی شهرداری تهیه شده و در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نیز مورد موافقیت قرار گرفته و در مرحله فراخوان پیمانکار قرار دارد. وی افزود: برای این پروژه ۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات بودجه عمرانی شهردرای پیش‌بینی شده و با توجه حجم و وسعت کار در حوزه گردشگری به یکی از المان‌های شهری گرگان تبدیل خواهد شد.
اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه عمرانی در محلات کم برخوردار گرگان
سیدالنگی همچنین از اجرای طرح «شنبه‌های جهادی» بعنوان طرحی برای توسعه و توجه به نقاط کمتر برخوردار شهر یاد کرد و گفت: با تدوین و برنامه ریزی مدیریت شهری با توجه به اهمیت امسال برآن شدیم تا یک اقدام مهم برای ایجاد امید و نشاط  گام بزرگی برداشته شود که این طرح از ۲۲ فروردین آغاز شده و تا دهه فجر امسال که مصادف با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، ۴۵ شنبه جهادی برنامه‌ریزی شده است. وی بیان کرد: ریز پروژه‌های عمرانی در محلات شهر وجود دارد که تکمیل و بهره‌برداری از آنها می‌تواند سبب ایجاد امید و نشاط بین شهروندان شود و برای اجرای این پروژه‌های کوچک ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
در این نشست که علاوه بر شهردار ؛تعدادی از اعضای شورای شهر نیز حضور داشتند که به برخی از پرسش های خبرنگاران پاسخ گفتند.
حجت مقسم از اعضایی بود که شهردار در بیان پاسخ به سئوالات وی را بیشتر به همراهی میگرفت و بخصوص در مواردی که امکان ورود به مسائلی چالشی داشت نظر وی را جویا میشد از جمله در مورد موضوع بسکتبال ،تله کابین،النگدره و هتل شهرداری،ساخت و ساز و بحث اراضی دخانیات و لشکر و جهاد،تهاتر و …به نوعی دیدگاه مشترکی را روایت داشت.تجری دیگر عضو شورا هم که سعی کرد با گریزی به موضوع جلسه با خبرنگاران از چالشی نبودن مباحث تسلط خود را به رخ بکشد که با سئوالی از سوی یکی از خبرنگاران در مورد انتظارات وی از جایگاه شورایی و تفاوت دیدگاه تجری قبل و بعد عضویت با بیان موضعی کوتاهی گفت: جایگاه شورا امانتی از مردم است و تلاش داریم با تعامل و همگرایی یکصدایی شورا در جهت توسعه شهر بکار گرفته شود اما اجرای قانون را الویت دانست که د ر مدیریت شهری همه باید به آن تمکین کنند.
حمید رضا آقا ملایی هم که با سئوالی از عدم حضورش در انتخابات مجلس مواجه شد گفت: علیرغم تاکید و توصیه هایی از دوستان برای ورود به عرصه انتخابات اما خروجی آن برآن شد که فعلا تا زمان این دوره شورا بر عهدی که با شهروندان بسته ایم برای پاسخ به اعتماد آنها تلاش کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.