تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۱۸
کد خبر : 1251

دکتر آریانپور نماینده گلستان در جمع اعضای ستادیادواره شهدای سیستانی گلستان:

سالارنیا-قربانی

گرامیداشت شهدا وحل مشکلات خانواده معظم شهدا وایثارگران هم وظیفه است وهم در برابر دشمن جنبه ی بازدارندگی دارد

گرامیداشت شهدا  وحل مشکلات خانواده معظم شهدا وایثارگران هم وظیفه است وهم در برابر دشمن جنبه ی بازدارندگی دارد
دکتر رضا آریان‌پور نماینده حوزه شرق استان در مجلس شورای اسلامی در نشست هم‌اندیشی یادواره شهدای سیستانی استان گلستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: در شرایطی که دشمن در مرزهای ما خیمه زده است اگر جوانان و مردم غیور ما فرهنگ ایثار و شهادت را در وجود خود داشته باشند و دولت‌مردان، فرماندهان و قوای ما نیز به این نکته برسند که مردم پای انقلاب ایستاده‌اند و این فرهنگ ساری و جاری است و این صدا به خارج از مرزها و کشورهای متخاصم آمریکا و اسرائیل برسد قطعاً برای مملکت ما امنیت ایجاد می‌کند.
شست هم‌اندیشی ستاد یادواره شهدای سیستانی استان گلستان در ایستگاه سوم استانی با حضور بزرگان، فرهیختگان و خانواده‌های معظم شهدا در حسینیه سیستانی‌های گرگان برگزار شد. البته جلسات شهرستانی و تخصصی زیادی از بهمن۱۴۰۰تاکنون برگزار شده است

نشست هم‌اندیشی ستاد یادواره شهدای سیستانی استان گلستان در ایستگاه سوم استانی با حضور بزرگان، فرهیختگان و خانواده‌های معظم شهدا در حسینیه سیستانی‌های گرگان برگزار شد. البته جلسات شهرستانی و تخصصی زیادی از بهمن۱۴۰۰تاکنون برگزار شده است.

دکتر رضا آریان‌پور نماینده حوزه شرق استان در مجلس شورای اسلامی در نشست هم‌اندیشی یادواره شهدای سیستانی استان گلستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: در شرایطی که دشمن در مرزهای ما خیمه زده است اگر جوانان و مردم غیور ما فرهنگ ایثار و شهادت را در وجود خود داشته باشند و دولت‌مردان، فرماندهان و قوای ما نیز به این نکته برسند که مردم پای انقلاب ایستاده‌اند و این فرهنگ ساری و جاری است و این صدا به خارج از مرزها و کشورهای متخاصم آمریکا و اسرائیل برسد قطعاً برای مملکت ما امنیت ایجاد می‌کند.

وی افزود: امنیت فقط این نیست که در جنگ طرف مقابل را شکست دهیم بلکه یک بخشی از آن بازدارندگی است یعنی دشمن از طرف مقابل آنقدر احساس قدرت و خطر کند که جرأت تجاوز به خاک کشور ما در فکرش خطور نکند.

دکتر آریان پور تصریح کرد: فخری بالاتر از این‌که انسان به شهدای خود و ایثارگری‌هایی که در حق نظام و انقلاب و امنیت و رفاه هموطنان کرده‌اند نیست و این از بالاترین افتخارات محسوب می‌شود، فلذا تمام افرادی که در این مسیر گام برداشته‌اند در نیت و حرکت خود کوچکترین شک و تردیدی نداشته باشند.

دکتر آریان‌پور در بخش دیگری ازسخنان خود با تأکید بر حفظ کرامت خانواده معظم شهدا وایثارگران خاطرنشان کرد: پدرومادری که تمام دارایی یعنی فرزند یا فرزندان خود را تقدیم نظام و انقلاب و امنیت کشور کرده‌اند باید از سوی مردم ومسئولین نهایت عزت و رسیدگی را ببینند.

 وی افزود:با وجود تمام خدماتی که بنیاد شهید ودستگاه‌های متولی داده‌اند اما برخی گله‌مندی ها هست که در دیدارها گفته‌ام واینجا قصد گلایه‌گذاری ندارم ولی خواستم از این فرصت استفاده کنم و از شما معتمدین و تحصیلکرده‌ها و افراد بانفوذ جامعه بخواهم که در گرامیداشت شهدا وایثارگران و تکریم خانواده آنها هر چه توان دارید را بگذاریم.

 

سرهنگ دادخدا اصغری رئیس ستاد یادواره شهدای سیستانی استان گلستان؛نیز در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر اظهار کرد: شهدا در دانشگاهی به نام جبهه با خلوص نیت حاضر شدند و خود را از تعلقات مادی جدا کردند و با خدای خود معامله کردند و رسالتی که اکنون برای ما جاماندگان از این مسیر گذاشته‌اند این است که هر یک از ما به سهم خود در این کار مقدس شریک شویم و آبرو و وقت خود را برای تبلیغ تفکر و روحیه جهادی و تکریم شهدای عظیم‌الشأن انقلاب، جانبازان،ایثارگران آزادگان و خانواده‌های معظم آن‌ها بگذاریم زیرا که افتخار و عزتمان را مدیون آن‌ها هستیم. فلذا امروز وظیفه آحاد جامعه پاسداشت از مقام شامخ شهدا و عرصه دیگری از جهاد تبیین یعنی همین یادواره شهدا است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات هم‌اندیشی ستاد یادواره شهدای سیستانی استان گلستان در دو جلسه در حسینیه سیستانی‌های گنبدکاووس گفت: این جلسات با حضور فرهیختگان، یادگاران دفاع مقدس و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد و در حقیقت صاحب این مراسم خانواده مکرم شهدا هستند.

سرهنگ اصغری در ادامه خاطرنشان کرد: اگر تمام برنامه‌های فرهنگی در سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی به منظور امیدوار نگه داشتن مردم اجرا شود نفوذ و خروج هیچ برنامه‌ای بهتر و با‌صلابت‌تر از یادواره شهدا نخواهد بود و برگزار‌شدن آن به نحو احسن بستگی به صلابت، تدبیر، حضور و خرد جمعی همه بزرگواران دارد.

وی افزود: در مرام ما هیچ مسئولیت و شأنی بالاتر از خادم شهدا و خادم مردم بودن معنا و مفهومی ندارد و ما مسئول ستاد و جانشین ستاد نداریم و این تشکیلات و ساختار صرفاً به خاطر این است که  همسو با نهادهای متولی همچون سپاه استان و بنیاد شهید ما ساختاری تعریف می‌کنیم که در همه یادواره‌های شهدا مرسوم است و آن را بومی‌سازی می‌کنیم و بر اساس آن تعدادی از دوستان در یک کمیته و کارگروه بخشی از کار را به عهده بگیرند.

سرهنگ اصغری تصریح کرد: سیاسی کردن یادواره شهدا خط قرمز ما است ما نیاز به درک متقابل به دیدگاه همدیگر، گذشت، وحدت و همدلی و خرد جمعی داریم زیرا ما وارث و سخنگوی مردمانی هستیم که در تاریخ به دیانت و ولایت پذیری شناخته شده است و در راستای احیای فرهنگ ایثار و شهادت به مردم مخصوصاً نسل جوان به همزیستی احترام و ارادت به تمام اقوام اهتمام جدی داریم.

وی در پایان از تمام افراد توانمند جهت همکاری در ستاد یادواره شهدا دعوت نمود و از ریش سفیدان و معتمدین در‌خواست کرد تا پیشقراولان این امر مقدس در احیای فرهنگ ایثار و شهادت در یادواره شهدا شوند.

امیر منصور خمر رئیس کانون بازنشستگان ارتش و از فعالان اجتماعی استان گلستان در بخشی از نشست هم‌اندیشی ستاد یادواره شهدای سیستانی استان گلستان گفت: شهدا همه‌جا حضور دارند و فقط یک نگاه دارند و آن نگاه خداست.

وی در ادامه افزود: نگاه تاریخی سیستان همیشه آمیخته به نام ولایت بوده است و قوم سیستانی با آغوش باز اسلام را قبول کرده اند لذا همه بزرگان و فرهیختگان باید در این امر مقدس توجه داشته باشند که ما مدیریت متشکله و واحد میخواهیم.

 امیر خمر تصریح کرد: از همه افراد در احیای فرهنگ ایثار و شهادت کمک بگیریم تا بتوانیم نقش‌آفرین باشیم و منیت ها را کنار بگذاریم. همه افراد و قومیت‌ها برای ما محترم و ارزشمند هستند و همه  باید در این امر مقدس شهدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود ببینیم.

خانم دکتر آبشناس در این نشست ضمن اعلام آمادگی قرارگاه جهادی شهید سلیمانی  گفت: در مسیر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا هر کمکی از ما ساخته باشد در خدمت مجموعه هستیم.

 وی خاطرنشان کرد:بحث حضور یا عدم حضور در ستادیادواره نیست؛بلکه ما دینی داریم، من از خانواده‌ای می آیم که سردار شهیدعالی همرزم سردار دلها حتی حاضر نبود روی قبرش عنوانی باشد و اگر اینجا هستم صرفاً برای اعلام حمایت و همکاری درخدمتگزاری به این مسیر نورانی می‌باشد.

حاج محمد آذری بنیانگذار و مدیر بنیاد نیمروز نیز در نشست هم‌اندیشی ستاد یادواره شهدای سیستانی استان گلستان در تشریح دستور کار نشست و گزارشی از روند شکل‌گیری ایده یادواره اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدا نیاز به خرد جمعی دارد و باید از تک‌روی پرهیز شود و آتش به اختیار در جهت احیای فرهنگ ایثار و شهادت عمل شود و در این امر تمام دغدغه‌ها و توصیه‌ها لحاظ شود.

وی در ادامه با توضیح روند برگزاری  جلسات گذشته ستاد یادواره شهدای سیستانی استان گلستان گفت: تمام جلسات چه از زمانی که توسط کارگروه ایثار و شهادت بنیادنیمروز آغاز شد و چه از زمانی که قرار شد دعوتنامه ها به نام ستاد یادواره باشد؛ بر مبنای خرد جمعی و با حضور جمع کثیری از خانواده‌های معظم شهدا، بزرگان، فرهیختگان، متنفذین، جوانان  و تمام افرادی که اعلام آمادگی جهت همکاری در ستاد یادواره شهدا کردند برگزار شد.

حاج محمد آذری اتحاد و همدلی  را رمز موفقیت دانست و افزود: همه باید غم‌خوار یکدیگر باشیم تا بتوانیم با توکل به خدای متعال و یاری شهدا و همکاری و همدلی همه افراد یادواره‌ ای در شأن و منزلت شهدا به منظور تکریم و بزرگداشت مقام شامخ شهدا برگزار کنیم.

 

شایان ذکر است یادواره شهدای سیستانی استان گلستان با گرامیداشت ۴۰۰۰ شهید استان وبیش از ۱۰۰۰ شهید سیستانی استان در سال جاری برگزار خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.