تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۴:۴۸
کد خبر : 2947

نشست فصلی ۵ ساعته استاندار و معاونین برای پاسخ به ریز و درشت سئوالات خبرنگاران گلستان

یحیی آذری، خبرنگار

استاندارتاکیدکرد: عزم جدی دولت سیزدهم برای توجه ویژه  به رفع موانع عقب ماندگی تاریخی گلستان

استاندارتاکیدکرد: عزم جدی دولت سیزدهم برای توجه ویژه  به رفع موانع عقب ماندگی تاریخی گلستان
استاندار گلستان باتفاق معاونین در اولین نشست فصلی خود در سال جاری با اهالی رسانه طی جلسه ای ۵ ساعته به تک تک سئوالات خبرنگاران استان پاسخ گفتند

استاندار گلستان تاکید کرد:

فاز اجرایی پتروشیمی و نیروگاه سیکل ترکیبی علی آباد همزمان با سفر ریاست محترم جمهور به استان

افزایش ۸ برابری اعتبارات تملک دارایی

استاندار گلستان با تاکید بر افزایش قابل توجه اعتبارات استان در بخش های مختلف اظهار کرد: تخصیص اعتبارات  در بخش تملک دارایی از ۲ هزار و ۱۰۴ میلیارد تومان سال مالی ۱۳۹۹ به ۱۶ هزار و ۲۳۶ میلیارد تومان در سال مالی ۱۴۰۱ _ ۱۴۰۲ رسید که این رقم افزایش ۸ برابری اعتبارات تملک دارایی استان را نشان می‌دهد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نیمروز گلستان  و پایگاه خبری استانداری ،دکتر علی محمد زنگانه در اولین نشست فصلی خود در سال جاری با اهالی رسانه که بطور منظم برگزار می‌شود با تقدیر از نقش مهم و زحمات جامعه خبری استان در آگاه کردن مردم تصریح کرد:  تحقق حکمرانی محلی، متعالی و سالم از اهداف اصلی همه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی است بی شک قلب حکمرانی محلی و متعالی رسانه است چرا که نقش و رسالت شما اصحاب رسانه و خبرنگاران بسیار سنگین، خطیر و پراهمیت است.
استاندار گلستان با تاکید بر عزم جدی دولت سیزدهم برای توجه ویژه  به رفع مشکلات و موانع عقب ماندگی تاریخی گلستان خاطر نشان کرد :  در دولت سیزدهم گلستان دوران طلایی را در موارد مهمی بخصوص خرید تضمینی گندم و قیمت آن که از ۵۵۰۰ به ۱۱۵۰۰ تومان افزایش یافت و امسال تا رقم حداقل ۱۵۰۰۰ تومان خریداری می شود اگر چه ما به دنبال تحقق قیمت کیلویی ۱۷۰۰۰ تومان هم هستیم.
دکتر زنگانه با اشاره به اینکه میزان خرید گندم ابتدای این دولت ۴۰۰ هزار تن بود که در سال گذشته به رقم خرید  ۷۶۰ هزار تن و امسال تا این لحظه حدود ۵۰۰ هزار تن خریداری شده است .
استاندار گلستان در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد جوانه زدن گندم  هنگام تحویل امری طبیعی است و سالیان گذشته نیز بوده است ضمن اینکه ۷۰ درصد گندم خریداری شده امسال به سیلوهای بخش خصوصی تحویل شده است.
وی با بیان اینکه گلستان تامین کننده ۳۶ روز غذای مردم کشور و موثر در امنیت غذایی است، گفت: گلستان رتبه اول کشت قراردادی در کشور را دارد و از ۷ هزار هکتار در سال آخر دولت قبل در یک جهش به ۷۰ هزار هکتار رساندیم.

نماینده عالی دولت در گلستان با اشاره به اینکه دفاع از حقوق مردم استان را تا بالاترین سطح پیگیری می کنیم افزود: حمایت های دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی که از فرزندان این استان است، در حمایت از پروژه های توسعه استان قابل تقدیر است
استاندار گلستان همچنین در خصوص انتخابات گفت: همه افرادی که بر اساس قانون احراز صلاحیت می شوند با هر سلیقه ای حق حضور در انتخابات دارند
وی با بیان اینکه ارکان انتخابات نباید به نفع یا علیه کسی ورود کنند، خاطر نشان کرد: تبلیغ از طریق تریبون های دولتی ممنوع است و این اقدام جرم محسوب می شود.
استاندار گلستان در خصوص چالش های استان گفت: استان با اَبَر چالش خشکسالی در طول ۸ سال گذاشته مواجه است و دبی ۶۰۰ چاه تامین کننده آب شرب استان در حال حاضر ۵۰ درصد کاهش یافته است.

بهره برداری سد نرماب به هر قیمتی در این دولت برای تامین آب شرب شرق استان

دکتر زنگانه ادامه داد: با توجه به تامین ۹۵ درصدی آب استان از منابع زیرزمینی به دنبال روش های مکمل هستیم و در این راستا سد نرماب را به هر قیمتی در این دولت به مدار برای تامین آب شرب شرق استان وارد می کنیم ، البته در سفر ریاست محترم جمهور مصوبه ۱۰۰۰ میلیاردی برای سد نرماب صورت گرفت و تا کنون ۹۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است. در عین حال پیش بینی می شود برای رساندن آب از سد نرماب به مردم قریب به ۶۶۰۰ میلیارد اعتبار نیاز است.
وی با اشاره به پروژه شیرین سازی آب دریای خزر راهبرد اساسی برای تامین آب غرب استان است، گفت: مجوز شیرین سازی ۳۲ میلیون مترمکعب اخذ شده، گلستان جزو ۴ استان کشور است که تنش آبی این استان در هیات دولت تصویب شد و وزارت نیرو طرح های غیرضروری خود را خارج کرد تا از پروژه شیرین سازی آب استان حمایت کند همچنین از طریق کارگروه مقابله با تحریم مجوز حضور سرمایه گذار اخذ شده و سازمان برنامه و بودجه موظف است مجوز خرید تضمینی آب را صادر کند.
وی همچنین علاج بخشی خلیج گرگان را یک ضرورت انکار ناپذیر دانست که مانع از ایجاد کانون ریزگرد ۴۰ تا ۶۰ هزار هکتاری می شود و گفت: خشک شدن خلیج گرگان به معنای نابودی جنگل های هیرکانی و نابودی زندگی در گلستان است.
وی ادامه داد: تا کنون بیش از ۸۷ درصد کانال آشور لایروبی شده و لایروبی کانال چاپاقلی، پمپاژ آب و تغذیه مصنوعی خلیج و تامین حقابه های خلیج در سفر دوم رئیس جمهور مورد ملاحظه قرار خواهد گرفت.
استاندار گلستان با بیان اینکه سیکل ترکیبی نیروگاه برق علی آباد کتول در سفر ریاست محترم جمهور آغاز خواهد شد، گفت: با حمایت ویژه وزیر اقتصاد و سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی شرکت مپنا این پروژه آغاز خواهد شد.
وی گفت: افزایش ۵۰۰ مگا وات به قدرت برقی استان فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی اترک و منطقه آزاد اینچه برون گلستان را به دنبال دارد.دکتر زنگانه یادآور شد: اساسنامه منطقه آزاد اینچه برون گلستان با پیگیری های فراوان تایید شد و طرح جامع منطقه آزاد هوشمند نیز آماده شده است و البته اسامی بیش از ۲۰ نفر از نخبگان با اولویت نیروهای بومی استخراج و به وزیر امور اقتصادی و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد جهت تعیین هیئت مدیره و مدیر عامل اعلام شده است.استاندار گلستان منطقه آزاد را یکی دیگر از پروژه های ماندگار در گلستان دانست و ادامه داد: پروژه پتروشیمی گلستان با ۱۸ ماه کار شبانه روزی، با همراهی همه دلسوزان استان رفع مشکل شد و هلدینگ خلیج فارس به عنوان سرمایه گذاری اصلی این پروژه بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند و فاز اجرایی پتروشیمی گلستان همزمان با سفر ریاست محترم جمهور به استان آغاز خواهد شد.وی گفت: طرح گردشگری آشوراده مورد تاکید ریاست محترم جمهور بود و تلاش داریم در فاز ۱۳۸ هکتاری ساحل بندر ترکمن و ۲۲ هکتاری داخل جزیره این طرح طبیعت گردی را اجرایی کنیم و بر اساس توافقات صورت گرفته از ظرفیت روستا در جزیره در راستای بوم گردی و اقامت شبانه استفاده خواهد شد.
استاندار گلستان گفت: مجوز تله کابین علی آباد اخذ گردیده و اخذ مجوز تله کابین گرگان نیز در مراحل نهایی قرار دارد.وی ادامه داد : با حضور ریاست محترم جمهور جشن فعال سازی ۱۰۳ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است در این جلسه خبرنگاران سوالات خود را با دکتر زنگانه مطرح و استاندار گلستان و معاونین به تمامی سوالات پاسخ گفتند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.